Aktualne

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /w.pawlik/templates/forte/vertex/responsive/responsive_mobile_menu.php on line 158

Fundacja Nasza Nysa organizuje XII edycję Konkursu Literackiego „Nyska Lilia Literacka” adresowanego do uzdolnionej literacko młodzieży ze szkół podstawowych i szkół średnich oraz dorosłych z terenu powiatu nyskiego. Głównym tematem tegorocznej edycji konkursu jest 75-lecie polskiego szkolnictwa na Ziemi Nyskiej. Zapraszamy nauczycieli, pracujących w nyskich szkołach w pierwszych dziesięcioleciach po wojnie, do spisania wspomnień...

Prace konkursowe należy dostarczyć do 17 października 2020 r.

Fundacja Nasza Nysa organizuje dwunastą edycję konkursu literackiego, którego celem jest popularyzowanie twórczości Wandy Pawlik oraz rozwijanie wiedzy o historii i działalności kulturalno-oświatowej w Nysie i jej okolicach. Powstałe prace chcemy wykorzystać w celu promowania naszej Małej Ojczyzny. Zadanie jest współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Kierunek FIO” 2020.

2020 nyska  lilia plakat

Uczestnicy konkursu.

W konkursie mogą uczestniczyć indywidualnie uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich oraz dorośli z terenu powiatu nyskiego.

Konkurs będzie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

  • młodzież szkół podstawowych,
  • młodzież ze szkół średnich,
  • dorośli.

Tematy prac.

Głównym tematem tegorocznej edycji konkursu jest 75-lecie polskiego szkolnictwa na Ziemi Nyskiej.

  • Jak kształtowało się szkolnictwo polskie na Ziemi Nyskiej? Wspomnienia pionierów tworzących nyską oświatę po II wojnie światowej.
  • „ … to wspaniały przewodnik na trudnej drodze zdobywania wiedzy”. Portret nauczyciela-mistrza w oczach jego wychowanków.
  • „Bezmierny nasz dług wdzięczności”. Przeprowadź wywiad z Twoim ulubionym nauczycielem uczącym teraz lub kiedyś.

Termin nadsyłania prac

Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 17 października 2020 r. na adres:

Informacja Turystyczna w Bastionie św. Jadwigi
ul. Piastowska 19, 48-300 Nysa
z dopiskiem „Konkurs Literacki”.

Prace winny być dostarczane w zaklejonych kopertach. Przesyłane drogą pocztową prace należy odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Aktualne informacje o przebiegu konkursu będą podane na stronie internetowej http://www.w-pawlik.nasza.nysa.pl/ .

Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przydatne informacje: Zasady poprawnego pisania
                                    Regulamin konkursu

 Tadeusz Zdanowicz
Fundacja Nasza Nysa

2020 stopka